Formát OGG Vorbis

Ogg Vorbis je zcela otevřený, nepatentovaný (na rozdíl od MP3, WMA) formát pro ztrátovou audio kompresi. Vyznačuje se vysokou kvalitou při zachování kompaktní velikosti souboru a je tak přímým konkurentem kodeků typu MP3 či WMA.

Ogg Direct Show filters 09.95

Po instalaci těchto filtrů do systému mohou další uzpůsobené programy pracovat s formátem Ogg (např. CoolEdit).
 
anglicky         0,4 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

Ogg Vorbis 1.0

Kodér OGG Vorbis. Míra rozšíření je sice ještě výrazně nižší než je tomu u MP3, ale i přesto se stává OGG ve stále větší míře možnou alternativou. To je zřejmé i z toho, že již krátce po jeho objevení na trhu byly k dispozici plug-iny pro Winamp, Sonique a FreeAmp. V nejnovějších verzích těchto přehrávačů je OGG dokonce standardně integrován. V oblasti kvality zvuku boduje OGG na celé čáře. Kodér komprimuje audiodata o něco více než MP3 kodér Frauenhoferského institutu, přesto je kvalita zvuku při stejné velikosti jednoznačně lepší.
 
anglicky         465 kB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

Ogg Vorbis Win32SDK 1.0

Knihovny, dokumentace a příklady na zakomponování podpory pro OGG do vlastních produktů.
 
anglicky         1,6 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

OggDropXPd 1.1

Utilita představuje malé okno, které zpracuje myší přitažené soubory. Tímto způsobem je možné jednoduché kódování (z WAV) i dekódování (do WAV) OGG souborů. Integrována je i možnost jednoduchého vyplňování tagů.
 
anglicky         0,2 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

OggDrop XP 1.6

Open Source (zdarma, veřejné zdrojové soubory) kodek se těší stále větší oblibě. Je to za prvé z důvodu velmi dobré kvality zvuku u klasické bitrate MP3 - 128 Kbitů/s, za druhé se mezitím OGG Vorbis stal i při nízkých bitrate skutečnou konkurencí komerčně prosazovaným konkurentům typu AAC.
 
anglicky         0,3 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

Oggifier 1.8.1

Grafické prostředí pro Vorbis Tools. Lze s ním provádět dávkové zpracování kódování (z typů souborů, na které programu můžete dodat dekodér) s využitím tagů a dekódování OGG souborů.
Oggifier.zip [freeware, 35 kB]
 
anglicky         35 kB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

Vorbis Tools 1.0

Základní balíček obsahující konzolový kodér, dekodér, popisovač tagů (informací o skladbě, autorovi atd.) a řezač souborů.
anglicky         0,5 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

WinVorbis 1.40

Další grafické prostředí pro kódování pomocí Vorbis Tools (vše potřebné je součástí této instalace). Dávkově lze tedy převádět soubory, celé adresáře a vyplňovat tagy.
 
anglicky         0,9 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD